اين متن را مي نويسم براي تمام کساني که مانند من خيلي ساده انديشانه به اين تيتر نگاه مي کنند. يکي از بهترين مطالبي که در زندگي ام ياد گرفتم که خيلي هم به کارم آمدند و پايه و اساس شروع هر فعاليت بود، همين سري درس هاي مهارت يادگيري بود.

اي کاش که به جاي آن همه درس به درد نخور در دوران دبيرستان (اصلا همه اش به درد بخور، ولي پرورشي را ديگه نگيد که به درد مي خورد) يک دو واحدي مهارت يادگيري به ما درس داده بودند تا بدانيم کدام کانال يادگيري ما قوي تر است يا اصلا چه کانال هايي براي يادگيري وجود دارد.

اين درس به درد کساني مي خورد که مي خواهند از پايه روي خودشان کار کنند و اين سري درس بهترين نقطه براي شروع اين کار است.

براي کساني هم که متمم را تازه شروع کردند، طبق همان صحبت متمم که “مهارت يادگيري” را براي شروع پيشنهاد کرده کاملا درست است. از همين درس شروع کنيد و گول تيتر ساده آن را نخوريد.

چند نکته واقعا باعث شد اين درس براي من خيلي خاص شود:

• اين بود که يادگيري بايد کند باشد. اين مسئله چيزي هست که خيلي ها نمي دانند که اين اساس يادگيري است

• نُت برداي روي کاغذ

• يادگيري تطبيقي و ذهن مصداق ياب

• يادگيري کريستالي

• ترسيم Mindmap

اميدوارم که وقت کنيد، اين سري آموزش ها را حتما بخوانيد، يا اگر خوانديد يک مرور کوچک ديگر داشته باشيد. چون همانطور که مي دانيد در کند کردن يادگيري يکي از روش ها اين بود که برگرديم و بارها و بارها مرور کنيم.

در اين دسته بندي، “متمم” که شروع کردم مي خواهم مسير خواندنم را بگويم و بعد از خواندن هر درس حس و آموزه هاي خودم را به اندازه اي که براي خواننده اشتياق ايجاد کند به خواندن متن اصلي بپردازد، بنويسم. 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Andrea ایرانگرد طراحی نما به نام خدا پویانماییهای ایرانی باران پاییزی آزمون تاريکي شب